Кафедра технологій оздоровлення і спорту

Фізичне виховання в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» є невід’ємною частиною системи освіти і професійної підготовки фахівця, важливим компонентом гуманітарного виховання, формування у нього почуття патріотизму, фізичного та морального здоров’я, вдосконалення фізичної і психологічної підготовки до активного життя і професійної діяльності.

ХVІIІ науково-методична конференція «ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНОЇ ОСВІТИ»

    16 червня кафедра фізичного виховання та спортивної підготовки ФЛСК НАУ організувала та провела XVIII Міжнародну науково-практичну конференцію «Фізичне виховання в контексті сучасної освіти». Київське міське відділення Комітету фізичного виховання і спорту (КФВС) Міністерства освіти і науки висловлює щиру вдячність кафедрі фізичного виховання та спортивної підготовки Національного авіаційного університету (НАУ) за організацію та проведення наукової конференції на високому організаційному рівні. Також висловлюється подяка співорганізаторам конференції – Національному технічному університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Міжрегіональній Академії управління персоналом (МАУП), Олімпійській академії України та за спільні зусилля у підготовці та проведенні конференції. Робота учасників сприяла розвитку наукового діалогу та підвищенню рівня обізнаності у галузі фізичного виховання, спорту і сучасної освіти.

Наші ветерани стали чемпіонами Європи з футболу.

ветерани стали чемпіонами  Європи з футболу

З 28.06 по 4.07 в місті Тампере (Фінляндія) проходили 5 відкриті европейські ігри майстрів з футболу  в віковій категорії 60+. Нашу країну представляла команда з Закарпаття в якій брав участь наш співробітник студмістечка «КПІ ім. ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО» фахівець Ментюков Ігор Олексійович, команда виборола 1 місце і була нагородження золотими медалями. Ми обіграли команди Австралії 6-0. Франції 3-1 Англії 2-1Великої Брітанії 1-0. В фіналі ми знов зустрілись з командої Англії і виграли 1-0.

Благодійний турнір з футболу

  

29 червня За ініціативи спортивно-масової комісії профкому, та при підтримці профкому співробітників КПІ відбувся 7 благодійний турнір на підтримку ЗСУ
У змаганнях взяли участь шість команд:

  • ІСЗЗІ;
  • команда «Політехнік»;
  • збірна батьків;
  • збірна ветеранів;
  • збірна Департаменту безпеки;
  • збірна профкому.

«Політехнік» знову попереду.

«Політехнік»

   Вітаємо команду «Політехнік» з перемогою в першості Києва з футзалу
   Збірна команда з футзалу «Політехнік» посіла 1-ше місце у першості міста Києва з футзалу (Ліга 2). У чемпіонаті взяли участь 27 команд, яких розділили за підгрупами. Чемпіонат нажаль було перервано в зв’язку з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Хлопцям довелось змінити своє амплуа на полі на виконання громадянського обов’язку. Одні допомагали волонтерам, інші рятували своїх рідних та близьких, хтось приймав участь в благодійних акціях і турнірах на підтримку ЗСУ. Біль ніж впевнений що саме ці складні умови допомогли нашим хлопцям об’єднатись і показати таку гарну гру в фіналі. Фінальну стадію ігор збірна КПІ пройшла без поразок: 5 ігор, 5 перемог, а відтак — посіла 1-ше місце серед команд 2-ї Ліги. Також слід відзначити що один з наших хлопців, а саме Олексій Болбот увійшов до трійки кращих бомбардирів чемпіонату.

Скелелазний фестиваль на «КПІскала»

KPIskala Bravely Week

   22-27 травня 2023 року на скеледромі «КПІскала» відбувся тижневий фестиваль з боулдерингу KPIskala Bravely Week, Зібрані з фестивалю кошти частково пішли на нагородження учасників і переможців фестивалю, також частина коштів пішла на підтримкуЗСУ
   Фестиваль було організовано та проведено в Спорткомплексі КПІ  «Політехнік» в залі «КПІскала». Метою  фестивалю була, популяризація скелелазіння серед молоді, та зібрати донатів на підтримку ЗСУ
   Для скелелазів, мабуть, найважливішим є маршрути, які вони мають пролізти та їх складність.
    Командою рутсетерів (постановщиків трас), було  підготовлено  25 новеньких боулдернгових трас різної складності, як для новачків, які тільки почали лазити, так і для продвинутих скелелазів!

5 Всеукраїнський благодійний турнір на допомогу ЗСУ

благодійний турнір на допомогу ЗСУ.

    18.05.2023 на території ЦФВС «Політехнік» відбувася 5 вже ставши традиційним всеукраїнський благодійний турнір з міні-футболу на підтримку ЗСУ.
    В турнірі прийняли участь 4 команди:
збірна студентів «Політехнік»
збірна Департаменту безпеки з поліцією Солом'янського району
«ІСЗЗІ-1»
«ІСЗЗІ-2»

Благодійний турнір з фут-залу на підтримку ЗСУ

Благодійний турнір з фут-залу на підтримку ЗСУ

В університеті 1.02.2023 Відбувся благодійний турнір з фут-залу на підтримку ЗСУ. Це вже четвертий турнір для підтримки наших воїнів. Перші три гри відбулись восени та влітку минулого року. На призив прийняти участь відгукнулося 6 команд: ІСЗЗІ, Ветерани, збірна департаментів КПІ, «Політехнік», збірна студентів КПІ, поліція Солом’яньського р-н.  За доброю традицією команди приймали на паркеті ЦФВС «Політехнік»

Вибіркові дисципліни: фізичне виховання в КПІ

Кафедра технологій оздоровлення і спорту ФБМІ підготувала ознайомлювальну статтю про вибіркові навчальні дисципліни з циклу загальної підготовки освітніх програм для студентів 2-го курсу бакалаврату. Заняття [для вибіркових дисциплін] проводяться зі студентами 2-го курсу бакалаврату один раз на тиждень протягом одного семестру за університетським розкладом. Студенти [за власним бажанням] мають змогу обрати як вид спорту, так і викладача. 

 На вибір пропонуються наступні види спорту
• Єдиноборства (Таеквон-до, карате, кікбоксинг; Бокс; Дзюдо, самбо).
• Ігрові види спорту (Баскетбол; Волейбол; Настільний теніс; Теніс; Футбол).
• Силові види спорту (Атлетизм-силовий тренінг).
• Складно-координаційні види спорту (Заняття в спеціальних медичних групах; Спортивна гімнастика, акробатика, стрибки на батуті, хореографія, workout; Аеробіка: спортивна, танцювальна, тренінг силового спрямування; Туризм та скелелазіння; Фітнес-мікс: шейпінг, пілатес, фітбол, скіпінг, стретчинг).
• Циклічні види спорту (Легка атлетика-фітнес; Плавання; Плавання для початківців).

 Детальну інформація про усі види спорту, викладачів, контакти та ознайомчі відео ви можете знайти у статті від кафедри ТОС ФБМІ.

Команда "Політехнік" - гроза авторитетів.

До шестидесятиріччя від дня створення першої в Україні регбійної команди.                                         

        Восени 1962 року студенти Київського політехнічного інституту на чолі з другокурсником факультету автоматики та електроприладобудування Валентином ХОНІНИМ спільно із керівником кафедри фізвиховання Сергієм Івановичем КАЛЕНЧУКОМ та за підтримки  ректора КПІ Олександра Сергійовича ПЛИГУНОВА створили першу в Україні регбійну команду. Таким чином у нашій державі було започатковано регбі як вид спорту.

 У складі першої команди "Політехнік" грали наступні студенти: Володимир БОРИСКІН, Олексій БУКАЄВ, Володимир ВАРАВКІН, Олександр ЗАК, Євген ІГНАТОВ, Леонід КІЧА, Ігор КРИВЕНЬ, Михайло ЛІХМАН, Анатолій МАКЕЄВ, Сергій  МАКУШКО, Володимир МАСОЛ, Володимир МОГІЛЕЙ, Віталій ПЕЛЕХ, Володимир СОЛОМОНОВ, Микола ТОДОСІЄНКО, Віктор ТРОХИМЕНКО, Анатолій ТЯЖКОРОБ, Валерій ФЕДОРОВ, Валентин ХОНІН, Леонід ШЕЛЕСТОВИЧ. Серед перших тренерів команди – Руслан ВОЛЧАНСЬКИЙ, Георгій ЛУКАШЕВИЧ і Сергій СОПІН. Менше ніж за рік, а саме влітку 1963 року,  регбісти КПІ першими з українських команд  брали участь в проведенні  офіційних всесоюзних змагань - у Чемпіонаті СРСР серед студентів (Центральна рада спортивного товариства "Буревісник").

       Зазначимо, що гравці "Політехніка" свого часу заснували більш ніж 20  нових команд по всій Україні.

Сторінки